pondelok 11. júla 2016

Letom - svetom

Často teraz sedávam na balkóne, pijem kávu a len tak sa pozerám. Máme nádherný výhľad, to by ste neverili. A všetko naokolo je zelené, krásne. Gýčovito parádne. Naše Rovne majú neuveriteľné čaro (aj pre mňa- a to tu žijem už 27 rokov). Ale nie o tom som chcela.
Neblogovala som už fakt dlho. Ani neviem prečo, zážitkov z homolkovskej dovolenky na Malte máme fakt kopec. A fotiek za tri kýble :)

Chystala som si peckový blog o tom, ako sme šli na dámsku jazdu na Maltu. Nie na stavbu, ale pozrieť našu Eliz, či poslúcha. A potom zistiť, čo na tej Malte vidí, že tam straší už druhým rokom. Štyri ženy. Už v bratislavskej MHD lichnotník revízor hovorí, "porotkyne súťaže krásy idú dovolenkovať". :) Odpustíme mu, že nie účastníčky :) Kufre napratané do prasknutia, lebo sme niesli syr, bryndzu, slivovičku.. no ako každý, kto ide k Betke na návštevu. Prískočné, či ako sa to volá? Muselo byť :-)

Ale potom nám nebolo veľmi do spevu, keď na mamu ešte vo vlaku spadol kufor a Ľubica nechala letenku na kontrole. A potom Oľga kufor v kaviarni. Mame sa roztrhli nové topánky. Baby, vy nikam nechoďte, tak to vyzeralo, ako keby nám karma hovorila. Ale my, čože by sme ju počúvali, veď Malta calling! (tragické fotky som nechala bokom, toto sú tie vydarené :) ) Dali sme si v ten deň asi stú kávu a tak ôsmu slivovicu a šli.

Priletíte k moru, to je už samo o sebe úžasné. Ale my sme na to nešli ako klasické dovolenkaris (raňajky, zapekačka na pláži, obed, zase zapekačka, večera, párty nákupy), ale pravé turistiky, čo denne chodia s mapou v ruke, sedia v aute a cestujú a pijú kávu v Coste, kde ten výhľad zaženie aj moju hrču v hrdle.


S mamou sme si nabalili tenisky a každé druhé ráno vybehli po San Julian. Nádhera. Zorientovali sme sa rýchlo, našli sme aj jazykovú školu, kam chodila mama pred (no Evi, koľko?) pár rokmi. Pojedli sme aj kone, morské príšery, zajace, videli pamiatky a staré miesta.
Normálne som dosť alergická na chrámy a kostoly a bla bla. Ale na tej Malte to dýchalo takou inou atmosférou.
Dokonca sme vo Valette zahliadli aj procesiu. A potom sme zase jedli (paradox, niektoré z nás nič nepribrali a iné len málo- kilečko-dve, to sa neráta). A to sme si dávali do nosa poriadne. A všade. Koláč, káva, starters, jedlo. Boli sme hlučné a bolo nás všade plno. Ale to by tak ešte chýbalo, keby o nás niekto nepočul. Však sme nejaké Pagáčky!

A tak sme sa rehotali ako kone. V aute, autobuse, v kostole, na káve, v uličkách, kde by ste počuli aj mincu cinknúť. Občas to bolo na smiech, občas ani nie. Ale vždy z toho bol zážitok (niekedy nie pre nás, ako pre okolie). Mama si všade lakovala nechty (reštika má desať hviezdičiek, ale akože nezájem, veď na modrom laku bola prasklinka :) ). Taká príma babská partia (čo o nás asi Veva nepovie tak úplne). Ale viete, to je to "riziko" veľkej rodiny. Nevymenila by som ich za nič na svete. Baby do pohody, aj nepohody. Baby na pláž, aj párty. Baby do voza aj do lietadla (Ľubiiiii :* )

Nič z hlášok si nepamätám, ale jedno nám bolo jasné, keď sme pili, pili sme „šoférske“. Aperoly, slivovice a vína. Pred lietadlom, v lietadle (niektoré z nás na odvahu, aby vôbec odleteli :) ).

Malta bola malý, ale krásny štart do do leta. A my sa vrátime zas, ešte sme toho véééééľa nevideli :)

s láskou Elis

aj na párty sme šli :)

aj brušká sme sťahovali :P

Holky z naší školky!
hej, moja mama má dlhšie vlasy ako ja :O :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára