pondelok 13. novembra 2017

Som dievča v IT firme


Som šťastné dievča v IT firme :-).

HTML- how to meet ladies?

Tri roky. Každé ráno prichádzam do firmy kde sú aspoň traja chalani v kancelárii, ktorých bežným slangom sú slová ako VPN, merge, dev alebo commit.
Rozumeli ste aspoň jedno? Ak hej, asi vás baviť nebudem. Ak nie, poďte so mnou do víru fantázie a kódov.

Prvé dni boli ťažké. Počula som len daj tam if, merdžni, vysyp git a bola som ticho. Čo k tomu viete povedať? Že máte čiernu kabelku? Ehm #222222. Pookriala som pri slove raspberry, naivne si mysliac, že si dáme maliny :) a chcú to len štýlovo anglicky povedať. 

Rada sa občas zapojím do debaty, hoci nie vždy sa trafím (keď som prvý raz pingala, napísala som "pink"). Často čítam blogy IT firiem, žeby som dačo pochopila. Chodím na konferencie a sadnem si aj na prednášku o Angulari. Ale nedala som. Neorzumela som ani mäkké f. Ale nevadí, skúsila som.

Naučila som sa zasmiať sa na ich humore (ktorý je fakt tak dobrý, že ho považujem za svoj). Nie, IT chalani nežvania len o počítačoch, ale baví ich aj politika, nahé ženy, stavby. A este CNC! :-). Prežili už aj moje diéty a paradoxne ma nútili jesť, vraj som prichudá. Že do sedemdesiat kíl to je stále dobré :). Nad to začneme riešiť (ach jaj, len to píšem a chytám sa za brucho, hoci 70 nemám :) ). 

Časom viem kto je Mišo Špaček a David Grudl. Nie, Zuckeberga nespomíname, lebo Facebook je digitálne smetisko :). 
Život v IT firme je super. Keď som prišla, bála som sa. Predsa len, robila som v telke a boli sme samé baby. Prísť do firmy, kde chalani robia weby, webové aplikácie... nemala som o tom ani páru. A dnes? No netvrdím, že som znalec, ale pobavím sa pri počte "if"ov a keď Adam hľadá entity.


A vždy pomôžu. Nájdu riešenie, nepovedia neviem. S čímkoľvek. Aj vďaka nim som mala najkrajšie formičky na vianočné koláče. Lebo u nás v Maurite nič nie je nemožné :).P.S. A viete, aký je najviac top web? www.dsl.skResponzivita a UX nech ide do pekla :).
P.S.2 Ja síce neprogramujem, ale rada sa pozerám na to, ako v tom "mátajú".


1110111 1101001 1110100 1101000 100000 1101100 1101111 1110110 1100101 Elis

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára